субота, 28 жовтня 2017 р.

Хто такий Піфагор?

Піфагор (570-490 рр. до н. е.) — давньогрецький філософ, математик і містик, творець релігійно-філософської школи піфагорійців.


Піфагор - це не ім'я, а прізвисько, яке філософ отримав за те, що завжди говорив вірно і переконливо, як грецький оракул. Піфагор не залишив після себе зібрання творів, він тримав своє вчення в таємниці і передавав учням усно. Піфагор говорив «Все в природі розділено на три частини. Тому перш ніж вирішувати будь-яку проблему, її треба представити у вигляді трикутної діаграми. Побачите трикутник - і завдання на дві третини вирішено».

Основні досягнення Піфагора
1. Як релігійний новатор, Піфагор створив таємне товариство, метою якої було очищення душі і тіла. Піфагор вважав, що душа людини після смерті переселяється в інших живих істот до тих пір, поки не спокутує гріхи і повернеться на небо.
2. Вчення Піфагора посприяло розвитку фізики, математики, географії, астрономії. 
3. Сучасні дослідники вважають Піфагора видатним античним космологом і математиком, хоча автори давнину цього не підтверджують. Мабуть, найвідоміше досягнення Піфагора - теорема, згідно з якою квадрат гіпотенузи прямокутного трикутника дорівнює сумі квадратів катетів.
4. Згідно з деякими античним авторам, Піфагор написав цілий ряд книг. Тим не менш, цитат з них не зустріли.

      Цікаві факти з життя Піфагора
1. Піфагор - це насправді прізвисько, а не ім’я. 
2. Перша прочитана лекція привернула до Піфагору відразу 2 000 учнів. Невдовзі вони об’єдналися навколо вчителі разом з сім’ями.
3. У поведінці відрізнявся «демонстративностью» і «містифікацією».
4. Захоплювався спортом, перемагав у кулачному бою на Олімпійських іграх.
5. Придумав спеціальну кухоль, яка примушувала пити тільки в обмежених кількостях. Сьогодні вона продається на Родосі, Самосі і Криті як сувенір.
6. 10 – улюблене число Піфагора. Він взагалі надавав особливе значення числам і вважав, що в них відображено абсолютно все в світі. 
7.    Деякі дослідники вважають, що знаменита формула «штанів Піфагора» була їм просто вкрадена у Вавилоні у халдейських жерців. 
8. Як і сучасні вегани, Піфагор вважав, що не можна вживати їжу тваринного походження. Він вірив, що у тварин переселяються душі людей. Відповідно, вживання їжі тваринного походження можна прирівняти до канібалізму. За даними від інших античних авторів, Піфагор обмежував себе тільки в деяких видах м’яса. Крім того, його вчення йшлося про неприйняття будь-якого кровопролиття.
9.    Піфагор стверджував, що в минулому житті він був одним з воїнів, які билися за Трою.
10. Письмових робіт Піфагора не залишилося. Про його досягнення можна судити тільки за усними переказами 
11. Одягався досить незвично для свого часу і країни: носив штани, широкі білі одягу і золоту діадему на голові.
12. Мав добру освіту, грав на лірі, цікавився поезією, читав Гомера.
13. Згідно однієї з легенд, знамениту теорему Піфагора здобув як виграш: він посперечався з невідомим математиком про те, хто кого переп’є, і виграв. Математик віддав сувій з теореми Піфагором і сказав, що людина, яка володіє цим сувоєм, буде відомим не одне тисячоліття.